Přeskočit na obsah

Akce 2021

Březen měsíc čtenářů

 

V současné době se sice nemůžeme potkat v knihovně, ale i tak se k nám připojte a oslavte s námi Březen - měsíc čtenářů. Jak? Samozřejmě čtením!

Udělejte pár fotografií, kde budete společně číst se svými dětmi. Nevíte, co číst? Využijte třeba naší „První Dětskou Čtenářskou Výzvu“, která startuje právě v březnu 2021. Navíc si po celý březen můžete vypůjčit až 5 e-knih
.
Na našem FB se začátkem března objeví fotografie, jak čteme v knihovně a tím celá akce začne. Své fotky sdílejte v komentářích tohoto příspěvku a připojte #brezenmesicctenaru. Pokud nemáte Facebook, můžete své příspěvky se souhlasem ke zveřejnění poslat na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Sdílením těchto fotografií se zařadíte do slosování o krásné knížky pro celou rodinu, které proběhne na začátku dubna.


Dětská čtenářská výzva

V březnu 2021 startujeme historicky první čtenářskou výzvu pro děti. Úkolem je přečíst dvanáct knížek podle zadání, které jsme pečlivě promýšleli.

Na jeden měsíc připadá jedna knížka a některá zadání mají svůj skrytý význam - třeba jako „knížka, která má v názvu slovo voda / vodní“ je zadaná na březen, protože 22. března se slaví Mezinárodní den vody. Zkusíš přijít i na ostatní významy?

Z obrázků, které nakreslíš ke každé knížce, kterou jsi přečetl/a, pak může vzniknout krásný a hlavně originální kalendář.

Vydrž až do konce a dočkáš se hezké odměny.

 

Bojíš se, že výzvu nezvládneš? Nevadí, i na to máme řešení  - výzva se dá splnit různými způsoby:

  •       „Super mini výzva“  - přečteš 3 knihy (vhodné pro mladší děti, 2. až 3. třída)
  •      „Mini výzva“ - přečteš 6 knih (4. – 6. třída)
  •      „1+1 výzva“ - domluvíš se s kamarádem  nebo kamarádkou a výzvu splníte společně.

Malá odměna čeká na každého, kdo se s výzvou popere!

 

Herní arch k vytištění

tensk_vzva_2021_hern_arch tensk_vzva_2021_hern_arch

tensk_vzva_2021_hern_arch.pdf