Přeskočit na obsah

Aktuality

Prodej vyřazených knih

Vyřazené knihy z fondu knihovny máte možnost zakoupit v audiovizuálním oddělení.

plakt_prodej_knih_2018-page-001 plakt_prodej_knih_2018-page-001


Nejbližší akce v knihovně

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku PhDr. Václava Bartůška Ohlednutí za rokem Piaristů dne 29.ledna 2018 v 18:00.

PrednaskaBartusek20180129 PrednaskaBartusek20180129

 

 Najdete nás i na youtube!

Videa z knihovny jsme pro vás umístili na youtube.

 


POZVÁNKA

"Každé dítě má právo vyrůstat v rodině“ - pozvánka na setkání na téma Náhradní rodinná péče, její specifika a jedinečnost

Zveme Vás na setkání na téma "Náhradní rodinné péče, její specifika a jedinečnost", které se koná 6. 6. 2017 od 16:00 hod do 18:00 hod v dětském oddělení Městské knihovny Benešov.
 Zajímají vás otázky týkající se ohrožených dětí? Chcete se dozvědět něco více o adopci, pěstounstvím a pěstounstvím na přechodnou dobu? Jaké jsou mezi nimi rozdíly, co jednotlivé formy náhradního rodičovství obnáší? Zajímá vás, kdo jsou náhradní rodiče a jaké děti jsou jim svěřovány? Pak je tato beseda právě pro Vás!

Obsahem setkání budou informace o typech náhradní rodinné péče v České republice, jejich specifika, rozdíly a přednosti, proces získávání dítěte do osvojení a pěstounské péče, místa a lidé, kteří mohou poskytnout podporu a různou formu pomoci ohroženým dětem a rodinám.

Setkání povedou Bc. Markéta Švejdová – zkušená náhradní maminka a Mgr. Lucie Salačová – odborná garantka Rozum a Cit, z.s. (lektorky příprav budoucích náhradních rodičů).

ikona - rozum a cit


Květnové tvoření

Tvoen-kvten2017 Tvoen-kvten2017

NOC LITERATURY

Zveme Vás na velkou květnovou akci v Benešově. Známé osobnosti, nejlepší knihy a zajímavé prostředí – to je NOC LITERATURY.

 

noc_literatury noc_literatury

 

 


Audiovizuální oddělení - akce

Dne 3. května 2017 bude audiovizuální oddělení otevřeno pouze do 15:00hod z důvodu konání akce, na kterou jste srdečně zvání. Bude zde od 16:00 hod probíhat beseda s Ing. Asafem Auerbachem, jedním z Wintonových dětí, zachráněných před koncentračním táborem. Více informací o besedě v Muzeu umění a designu Benešov. Akce probíhá pod záštitou Města Benešov a navazuje na výstavu "Místa utrpení, smrti a hrdinství", probíhající v Piaristické koleji.

Auerbach


Kampaň "Kniha ti sluší"

V týdnu od 18. do 23. dubna vyvrcholí další ročník dlouhodobé kampaně Svazu českých knihkupců a nakladatelů s názvem Kniha ti sluší, oslavující Světový den knihy a autorských práv, který připadá na 23. dubna.

Téměř celý týden si můžeme připomínat, že knihy jsou neodmyslitelnou součástí našich životů a vítaným a inspirujícím společníkem. Kampaň podporuje celou českou knižní kulturu – nakladatele, knihkupce, knihovníky, autory, ilustrátory a samozřejmě čtenáře. V tomto roce se  projekt uskuteční pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana.

Mediálními tvářemi kampaně se letos stala trojice oblíbených českých herců – Jan PotměšilZdeněk PiškulaJana Plodková.

Symbolem kampaně je červená placka s nápisem Kniha ti sluší, kterou si připnou také další dvě desítky známých osobností a přihlásí se tak k tomu, že čtení je nedílnou součástí jejich života. (více na www.knihatislusi.cz)

 

Knihkupectví Libri se účastní této kampaně akcí, v níž vám ke každému nákupu přidá knihu zdarma. 

Kniha_ti_slu


Pozvánka

na hudební pořad pana Jiřího Černého o polské šansoniérce Ewě Demarczyk.

ern-EwaDemarczyk ern-EwaDemarczyk


Nabídka pracovního místa

Hledáte práci ekonomického charakteru? Zkuste to v knihovně.

Více zde: Nabídka_pracovního_místa_do_ekonomickho_odd.doc