Přeskočit na obsah

Kniha Cvičiště Benešov, VSTUP ZAKÁZÁN!! je opět k dostání

Výňatek z tiskové zprávy

 

Historii vojenského výcvikového prostoru jednotek SS ve středních Čechách v letech druhé světové války a poválečnou obnovu tohoto území do roku 1948 popisuje kniha Cvičiště Benešov, VSTUP ZAKÁZÁN!!. Její autor Ing. Petr Kos se v ní pokouší odpovědět na otázky, co bylo podnětem k vybudování nechvalně proslulého cvičiště, kvůli němuž musely své domovy opustit tisíce lidí. Součástí publikace, která vyšla u příležitosti 70. výročí vystěhování Neveklovska, je stejnojmenné DVD.

 

Kvůli velkému zájmu vydala společnost Posázaví o.p.s. dotisk této knihy. K zakoupení je za 500 Kč v kanceláři společnosti Posázaví o.p.s. v piaristické koleji na Masarykově náměstí v Benešově nebo ji lze zaslat na dobírku za 600 Kč. K dispozici je posledních 200 kusů. Informace získají zájemci na telefonu 732 168 870, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Snímek, který je součástí knihy, je ke zhlédnutí na www.posazavi.com v rubrice E-televize/Filmy o regionu. Jsou v něm pasáže z dobových dokumentárních snímků i hrané scény. Atmosféru dokreslují výpovědi pamětníků.

 

Jaroslava Tůmová

 

Kontakt pro další informace:

Jaroslava Tůmová, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 602 216 637

Bohuslava Zemanová, e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 723 881 081